Удар по Ахметову! Відразу мінус 60 мільйонів, Зеленський увірвався: прийняли! Олігарха притисли

Парламентарі у другому читанні підтримали законопроєкт №5600, або як називають його у ЗМІ “антиахметівский” закон. Він передбачає внесення змін до Податкового кодексі щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

За законопроєкт проголосували 255 народних обранців. Закон ухвалили силами фракцій “Слуга Народу”, “За майбутнє” та групи “Довіра”, а також завдяки 6 позафракційним депутатам.

Партія Європейська Солідарність одноголосно була “проти”. Половина “Голосу” була проти, а інша – утрималася. “Батьківщина” доклала два голоси “за”.

Як написав телеграм-канал “Таємниці депутата”, Порошенко та ОПЗЖ разом, як справжні союзники, ініціювали усунення Руслана Стефанчука від ведення засідання та анонсували реєстрацію 23 постанов для блокування підпису проголосованого закону №5600.

Зазначимо, що у першому читанні законопроєкт №5600 ухвалили ще у липні 2021 року.

Як написав журналіст Сергій Лещенко в своєму телеграмі, в останній момент у текст повернули норму, яка невигідна Ахметову. При обрахуванні ренти на видобуток залізної руди не вираховуватимуть вартість фрахту, перевезення по Укрзалізниці та перевалки в портах. Тобто рента рахуватиметься у відсотках від вищої бази.

За словами Лещенка, для всіх олігархів це означає ще 85-90 млн. доларів на рік до бюджету. Із них близько 3/4 заплатить Ахметов.

Тобто в результаті одного голосування сьогодні Ахметов у 2022 році буде змушений заплатити 60 мільйонів доларів понад те, що він розраховував.

За даними ЕП, текст законопроект №5600 неодноразово змінювався. Востаннє критичні зміни до законопроєкту вносилися після розгляду податковим комітетом до другого читання. Тоді депутати вирішили видозмінити систему оподаткування видобутку руди рентною платою.

Чинна система оподаткування рентою, яка діє до набуття чинності законопроєктом №5600, передбачає ставку 11-12%, яка нараховується з індексу IODEX 58% FE CFR China.

Законопроєктом №5600 передбачається стягнення ренти з ринкової вартості руди з вищим вмістом руди, а саме індексу IODEX 62% FE CFR China, який розраховує інформаційне агентство Platts. При цьому, чим вищою буде ця ринкова вартість — тим більшою буде ставка ренти.

До другого читання цю норму планували видозмінити. З ринкової вартості руди пропонували виключити вартість фрахту (близько 10% від ринкової ціни). У разі, якби законопроєкт ухвалили саме у такій редакції, то надходження від ренти були б навіть меншими, аніж є зараз.

Напередодні голосування законопроєкту у другому читанні народні депутати вирішили відмовитися від такого зменшення на користь бізнесу, що видобуває залізну руду, та ухвалити ці норми у тій редакції, які були передбачені у першому читанні.

Законопроєкт №5600 називали “антиахметівським” саме завдяки підвищенню податкового навантаження на видобуток руди. Підняття рентних ставок боляче вдарить по найзаможнішому українцю, власнику найбільших видобувних компаній країни, олігарху Рінату Ахметову.

Схоже, війна між Рінатом Ахметовим та президентом Володимиром Зеленським продовжується. Сьогодні олігарх зробив свій крок, вивівши нардепа від “СН” Романа Соху з партії. А президентська монобільшість відповіла, прийнявши болючий для Ахметова законопроект. Але зачепить він не лише відомого олігарха.

Крім зміни ставок ренти на видобуток руди, законопроєкт вносить зміни до оподаткування сільгоспвиробників та фермерів, операцій з продажу нерухомості, екологічного та акцизного податку

ЗА матеріалами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *