Остаточний шах і мат українським політикам, чиновникам та бізнесменам: США офіційно оголосили всім корупціонерам про ..

Сполучені Штатu пішли на масштабнuй крок: розшuрuлu свої можлuвості розслідуватu корупцію у всьому світі та змінuлu параграф 53 518 глави 31 Кодексу законів США. Тепер бізнесмен або політuк будь-якої країни може опuнuтuся під ковпаком, фігурантами розслідувань можуть статu й українці.

Штатu отрuмали можливість надсилати запит у банк будь-якої країни і той зобов’язаний їм відповісти. Зібрана інформація дозволить американським правоохоронцям розкрити практично будь-яку схему відмивання коштів. Такі нововведення стали фактично новою ерою у фінансовому моніторингу.

Про те, як США хочуть загнати порушників у глухий кут!

Що і як змінили?
Влада США за новим законом може вимагати від будь-якого банку будь-які записи про будь-якого клієнта. І фінустанова зобов’язана передати інформацію і не має права попередити про це свого клієнта. Для цього потрібно:

щоб у банку, до якого подають запит на інформацію, був кореспондентський рахунок із банком США. А це 100% великих фінансових установ;

щоб стосовно клієнта Мінфін або Мін’юст мав обґрунтовані підозри, що той відмиває гроші, скоював злочини або фінансував тероризм.

Якщо банк відмовиться співпрацювати із США, йому щодня можуть нараховувати штраф у розмірі до 50 тис. доларів. Ще 250 тисяч зажадають заплатити, якщо фінансова установа попередить свого клієнта про перевірку.

Банкам-порушникам можуть закрити кореспондентський рахунок у США. А це фактично рівноцінно банкрутству і втраті співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

Будь-який корупціонер чи бізнесмен із тіньовими доходами може потрапити під ковпак США

Правоохоронці США отримали інструмент розслідування фінансового злочину в будь-якій країні. Міністр фінансів або генпрокурор може направити повістку в будь-який банк світу і зажадати розкрити інформацію про їхнього клієнта.

Стаття 6308 закону також додає низку нових положень до глави 31 Кодексу США § 5318 (k), які роблять його потужним інструментом для Міністерства юстиції та Мінфіну. Наприклад, якщо американці розслідують діяльність великого українського бізнесмена і хочуть дізнатися про стан рахунків будь-якої з його компаній в Україні, то Мін’юст може запросити всі банківські записи про цю компанію й український банк, якщо не хоче заплатити величезні штрафи або втратити міжнародні ринки, зобов’язаний таємно надати ці дані. Раніше потрібно було проводити складну процедуру міжнародної правової допомоги (MLAT), а зараз її спростили всього до кількох дій.

У підсумку:

влада США може розслідувати діяльність осіб, які не є американцями, не мають рахунків в американських банках і не використовують долари;

усі банки світу, в яких є кореспондентські рахунки в американських фінустановах, ризикують стати частиною розслідування і зобов’язані співпрацювати.

Американські ЗМІ назвали такі нововведення небаченими за своїми масштабами змінами. Це може стати новою ерою в боротьбі з відмиванням грошей у всьому світі. І Україна, як країна з великим тіньовим сектором та високими корупційними ризиками, також може стати предметом розслідування з боку США.

З іншого боку, будь-який політик чи бізнесмен, який заплямував себе і котрий виводив гроші в офшори, приховував свої реальні доходи й ухилявся від українських правоохоронців, у будь-який момент може стати фігурантом гучного міжнародного розслідування.

А з урахуванням того, що зовсім недавно США ввели санкції проти нардепа від «Слуги народу» Олександра Дубінського й позафракційного Андрія Деркача, а також ще п’ятьох українців, зацікавленість американців у діяльності українських політиків і бізнесменів не викликає сумніву. І якщо самі санкції боляче вдарили по політиках – їм буде складно відкрити рахунок у будь-якій країні світу, а українські банки через ризики намагаються припинити з ними співпрацю, то після розслідування з боку США можна не тільки потрапити під обмеження, але й стати фігурантом кримінальної справи.

Головне питання: хто в Україні першим зіткнеться з новим законом США і на собі відчує можливості їхньої фінансової розвідки? Таких претендентів можуть бути десятки.

У сучасному світі приховати багатомільярдні тіньові доходи і залишитися непоміченим фактично неможливо. І якщо українські правоохоронці не можуть розібратися, куди йдуть гроші, в цьому, не спитавшись, їм зможуть допомогти американські колеги. З іншого ж боку, будь-який корупційний політик може потрапити в залежність від США.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *