І пиво також: в Україні вводять табу на продаж алкоголю і сигарет в супермаркетах і магазинах

В Україні можуть заборонити продавати в супермаркетах і магазинах алкоголь і сигарети. Якщо закон приймуть, то спиртні напої, і навіть пиво, вдасться придбати не в продуктових магазинах, а тільки у спеціалізованих точках.

Відповідний законопроект № 5805, що передбачає зміни в частині місць продажу алкоголю і сигарет, зареєстрував народний депутат від Партії “Слуга народу” Георгій Мазурашу, повідомляється на сайті Верховної Ради України, передає УНІАН.

Так, політик пропонує дозволити продаж пива, алкогольних і слабоалкогольних напоїв, вина, звичайних і електронних сигарет, пристроїв для куріння без згоряння тютюну і аксесуарів для них тільки в спеціалізованих торгових точках. Відзначається, що в таких точках, крім алкоголю і сигарет, більше нічого не буде продаватися.

Згідно із законопроектом, в супермаркетах, продуктових магазинах і точках, де продаються спортивні або дитячі товари, реалізація алкогольної та сигаретної продукції буде категорично заборонена

Депутат також пропонує штрафи за порушення заборони. Так, магазин або супермаркет, який вирішить продавати сигарети або алкоголь, може бути покараний стягненням у розмірі 21 тисячі 180 гривень.

На думку політика, даний законопроект допоможе Україні боротися з масовим вживанням алкоголю і сигарет, які призводять до захворювань, травм і смертей. Законопроект вже переданий на розгляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *