Батько переписав заповіт, щоб “покарати” дочку залишивши житло і півмільйона церкві

У Черкасах чоловік змінив свій заповіт, і в новому документі вказав одержувачем спадщини – половина квартири та грошові депозити на суму понад півмільйона гривень – не дочці, а церкві. Тепер жінка намагається через суд скасувати останню волю батька, який вже помер.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

За словами дочки Федора Шотника Віри, стосунки з батьком у них були погані, і після смерті матері ситуація ще погіршилася. Вона розповіла, що у чоловіка були напади агресії. А ось ревним вірянином або активним прихожанином храму він не був.

Священик греко-католицької церкви Юліан Шеремета розповів, що Шотник всього кілька разів був у храмі. І одного разу сам підійшов до нього зі щедрою пропозицією, повідомивши про бажання заповідати все майно парафії.

“Я його запитав за родину. Він зізнався, що з ними в поганих стосунках.
Я консультувався з владикою, і було сказано, що якщо людині зручно, ніщо не має права заборонити людині дати на церкву”, – сказав він.

При цьому священик наголошує, що нерухомість і депозити записані не на нього особисто, а саме на церковну парафію.

Також отець Шеремета заявив, що нікого виселяти з квартири не збирається і не думав про це. Зараз відбувається обговорення, що ж робити з отриманим майном, адже у квартирі проживає ще дві людини – дочка покійного зі своєю дорослою дочкою.

Орієнтована вартість половини квартири – 15 тисяч доларів.

Зауважується, що з юридичної точки зору в цьому заповіті порушення поки не виявлені. Єдиним способом анулювання документа називають можливість надати докази, що людина могла перебувати під дією препаратів, що вплинуло на її стан і сприйняття того, що відбувається.

За пів року до смерті, переживши інфаркт та інсульт, Федір Шотник на відео розповів, що прийняв рішення заповісти майно церкві. Потім він захворів і не виходив з дому до самої смерті.

“Мені здається, що Шеремета просто скористався ситуацією… дідом, який був психічно не врівноважений”, – сказала дочка Віри Шотник.

Проте, хоча рідні померлого говорять про серйозні проблеми зі здоров’ям, але на обліку в психдиспансері чоловік не стояв.

Відео: в Черкасах жінка хоче через суд скасувати заповіт батька, який все майно залишив церкві

Нагадаємо, що у Верховній Раді запропонували змінити правила отримання спадщини від рідних після їх смерті – це стосується людей, які не доглядали на літніми родичами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *